• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Poznáme prvé 3 kapely júnového benefičného Angelus Festu 2023

3. júna 2023 sa v bansko-bystrickom amfiteátri uskutoční 3.ročník benefičného festivalu rock/metalového Angelus Fest. Počas prvých 2 ročníkov sa vďaka vám - približne 600 platiacim fanúšikom -podarilo na vstupnom vyzbierať pre OZ Onkológia BB resp. Svetielko nádeje spolu takmer 9.000€. Celý výťažok z nasledujúceho ročníka venujeme opäť OZ Svetielko nádeje, ktoré pomáha deťom s onkologickými ochoreniami a aktuálne využíva získané finančné prostriedky na realizáciu projektu Nový priestor pre nádej – viac o projekte si môžete prečítať tu.

 

Na vystúpenie populárnej martinskej folk/black metalovej kapely LUNATIC GODS sa tešili fanúšikovia už v júni 2022, mala byť jedným z headlinerov posledného ročníka Angelus Festu. Keďže však došlo k neplánovanému predĺženiu turné hviezdnych CRADLE OF FILTH, kde pôsobí „bicmen“ Marthus a z časových dôvodov sa už nepodarilo nájsť za neho kvalitnú náhradu, „Lunetici“ v amfíku chýbali. Veríme, že v roku 2023 si už ich vystúpenie vychutnáme a okrem „starých hitov“ zaznejú aj nové „pecky“ z novinky „Vresovrenie“, ktorej vydanie je plánované na začiatok budúceho roku. A na prípadný výpadok Marthusa (ku ktorému, veríme, nakoniec nedôjde) sa už kapela vopred pripraví.

Aj topoľčianska SAMSARA mala vystúpiť na Angleus Feste 2022, zo zdravotných dôvodov však musela svoje vystúpenie zrušiť, tak snáď sa kvalitného doom metalu v ich podaní dočkáme na druhý pokus. A čo k tomu dodáva Tiberius, líder kapely?

„V prvom rade ďakujeme organizátorom za skvelý nápad zorganizovať takúto dobročinnú akciu, ktorej výťažok poputuje deťom, ktoré tú pomoc naozaj potrebujú! Radi prispejeme našou hudbou, nikdy sa nebránime myšlienke zúčastniť sa a podporiť takéto akcie. Týmto prosím aj vás, fanúšikov, nech prídete v hojnom počte – deti to naozaj potrebujú! AVE!“

A na čo sa môžu tešiť fanúšikovia kapely, ktorí ju prídu podporiť na Angelus Fest 2023?

„Myslím, že mnohí nás už poznajú, tak vedia čo očakávať. My nerobíme nejakú extra výstrednú show, skôr precítime muziku ako vyrábame „šaškáreň“. Tešíme sa na fanúšikov, nech si užijú tie emócie s nami!“, dodal Tiberius.

 

 

Trojlístok ohlásených kapiel dopĺňa NEKULTÚRA – punková skupina z Hlohovca, založená v roku 2001. Chalani vydali už 8 albumov, posledný - s názvom „Vzorný občan / Neprispôsobivý punk“ - vyšiel v roku 2020. Na koncertoch dokážu pobaviť a roztancovať každého, nepochybne sa im to podarí aj v júni v bansko-bystrickom „amfíku“.

 

Na Angelus Feste 2023 vystúpi spolu 10 kapiel, zostava bude žánrovo pestrá: od punku cez heavy metal až po death metal. Veríme, že sa nám podarí prvý-krát pritiahnuť aj zaujímavé kapely z neďalekého zahraničia a prinesieme fanúšikom tvrdej hudby skvelý zážitok, znásobený možnosťou podporiť dobrú vec.

 

Organizátori Angelus Festu