• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Rok 2023 bol najúspešnejší v histórii "Angelusu", na ten budúci sme pripravili viacero noviniek

Máme za sebou tretí rok existencie „Angelusu“, ktorý bol na počet benefičných koncertov aj vyzbieranú sumu najbohatší v našej histórii - poďme si ho zrekapitulovať...

15.4.2023 sme zorganizovali prvý koncert mimo Banskej Bystrice – v (už, žiaľ, neexistujúcom) zvolenskom Wake Up klube vystúpilo na Angelus Spring MetalStorme 5 skvelých kapiel – TECHNOLOGY OF DEATH, PERFORMED, DEMONIC-EYED, ACHSAR a OLD TOMB a vďaka 140 platiacim fanúšikom sme spolu vyzbierali 1400€ pre OZ Bláznivý zverinec. Vzhľadom na to, že náklady na podujatie boli vo výške 260€, matematicky to vychádza tak, že na každé 1 Euro, ktoré sme získali od sponzorov resp. nadácií sme vyzbierali 5,38 EUR – čo je stále najvyššie číslo v histórii našich podujatí!

 

 

Vyzbieraná suma bude použitá na veterinárne ošetrenia, prevozy, nákup krmiva a iných potrebných vecí pre zabezpečenie kvalitného života zachránených psov.

A čo k tomu dodáva predsedkyňa OZ Bláznivý zverinec pani Viktória Pupáková? „Veľmi pekne ďakujeme za usporiadanie metalového koncertu, z ktorého vyzbieraný výťažok poputuje na náš účet pre našich zachránencov. Absolútne som nečakala až takú vysokú sumu a som milo prekvapená a dojatá... Aj keď som už v tejto sfére záchranárčiny občas skeptická, takéto veci ma vždy presvedčia o tom, že zázraky sa stále dejú!“

 

3. júna sa uskutočnil na BB amfiteátri 3. ročník benefičného Angelus Festu - vďaka 280 platiacim fanúšikom sme spolu vyzbierali 5.343,15€ pre OZ Onkológia BB. Peniaze boli použité na vybavenie ambulantnej a lôžkovej časti Onkologickej kliniky v Banskej Bystrici. Celkové náklady na podujatie boli vo výške 3.300€ a to znamená, že za každé 1 EURO od nadácií a sponzorov sme dokázali vyzbierať 1,62€!

Klobúk dole pre všetkými 10 vystupujúcimi kapelami, ktoré prišli len za náklady/cesťáky a predviedli skvelé vystúpenia – UNDER MY ISSUE, GLOOM, NEKULTURA, MIDNIGHT SCREAM, SAMSARA, SITŇAN, HEMATIT, LUNATIC GODS, HYPNOS a BESNA!

Fotoreport z festivalu nájdete tu.

LUNATIC GODS: „Priatelia, ďakujeme za koncert Angelus Fest 2023 = skvelý festival a skvelí ľudia, podpora dobrej veci a myšlienka, ktorej sa darí už tretí rok a pevne veríme že bude pokračovať... Ďakujeme organizátorom za pozvanie, prístup a zabezpečenie, klobúk dolu, naozaj vidno, že to robia radi a s chuťou. Zdravíme Hypnos, Hematit, Besna, Sitňan, Midnight Scream, Castaway, Gloom, Samsara, Metal Duma Production a všetkých známych a priateľov, s ktorými sme sa aj roky nevideli a táto udalosť nás opäť spojila...Užili sme si to ako sa patrí. VEĽKÁ VĎAKA ešte raz!“

SITŇAN: „Aj naša vďaka za pozvanie, cítili sme sa fajnovo medzi bratmi metalistami a že akcia vyšla, sme veľmi radi, ak by ste ešte niečo podobné robili, môžete nás kľudne osloviť, vďaka!“

 

O niekoľko týždňov neskôr sa na Angelus After Party v banskobystrickom klube Sova fanúšikom (evidovali sme 65 platiacich) predstavilo kvinteto kapiel BROKEN RAIN, RUINEUM, PEORTH, BLOOODY REDEMPTION a TECHNOLOGY OF DEATH a v kasičke sme napočítali 800€ (pri nákladoch 311€ vyšiel pekný koeficient 2,60€) a poslali opäť na účet OZ Onkológia BB. Takže celkovo od nás OZ dostalo 6143€!

 

 

PEORTH: "BANSKÁ BYSTRICA, obrovská vďaka za včerajšiu mega odozvu (nielen) počas nášho setu a zato, že ste spolu s nami prišli podporiť dobrú vec! Rovnako veľká vďaka samozrejme patrí aj ľudom z Angelus festu za pozvanie, sme nesmierne radi, že sme mohli byť súčasťou tejto benefičnej akcie. Ď A K U J E M E!"

TECHNOLOGY OF DEATH: "Ďakujeme za pozvanie, bola to naozaj SUPER akcia, veľmi sme si to užili a sme radi, že sa vyzbierala krásna suma. Prajeme čo najviac úspešných projektov a veríme, že sa ešte určite vidíme!"

 

V sobotu 26.8. si fanúšikovia mohli na nádvorí Stredoslovenského osvetového strediska vychutnať výborné vystúpenia revival kapiel a zabaviť sa pri tónoch známych piesní legendárnych kapiel - postupne sa na Angelus Revival predstavili skupiny EXILES, XIII GHOSTS, ETANOL a IRON MAIDEN REVIVAL BRATISLAVA.

Vďaka 65 platiacim fanúšikom sme vyzbierali 859€, organizátori doložili 41€ a na účet OZ SPOSA sme posielali teda 900€! Čo pri celkových nákladoch na podujatie vo výške 406€ znamená, že na každé 1€, ktoré sme získali z grantov, dotácií a darov, sme vyzbierali 2,21€! :-)

Spoluorganizátorom koncertu bola spoločnosť Marila trade, s.r.o. - jej majiteľovi Jožkovi Miťuchovi ďakujeme za bezplatné zabezpečenie ozvučenia a osvetlenia!

 

 

Celý výťažok (100% vyzbieraného vstupného) sme venovali pre organizáciu SPOSA Banská Bystrica, ktorá už viac ako 20 rokov pomáha (nielen) autistom.

„Organizácia je rodičovská a pôsobí v oblasti vytvárania príležitostí, skvalitňujúcich život detí a dospelých s autizmom, ale aj osobám bez autizmu s inými znevýhodneniami v Banskej Bystrici a blízkom okolí. Pozornosť venuje problémom, ktoré rodiny riešia a aktívne pôsobí pri vytváraní nových inovatívnych prístupov. Pomáha pri príprave nových potencionálnych odborníkov, zameraných na prácu s osobami s autizmom. Od roku 2020 spolupracujeme s mladými študentmi psychológie, pedagogiky, zameranej na sociálnu prácu, medicíny, špeciálnej pedagogiky. V čase pandémie sme neprestali pracovať a vytvorili sme podmienky na odovzdávanie našich skúseností budúcim odborníkom. Vytvorili sme nové programy na vzdelávanie mladých s autizmom v praktických zručnostiach. Deti, dospelých znevýhodnených a rodičov podporujeme pravidelnými psychoterapiami a muzikoterapiou k ďalšiemu napredovaniu. Mladá študentka psychológie pripravuje psa na prácu s deťmi – canisterapiu.“, dodala Mária Helexová, riaditeľka SPOSA BB.

V piatok 8. decembra sa do kultúrneho domu v Podlaviciach opäť vrátil metal - na podujatí nazvanom Angelus Cat Rescue sa 89 platiacim fanúšikom predstavilo 5 zaujímavých kapiel a spoločne sme vyzbierali peknú sumu pre OZ Bystrická Mačačáreň.

„Angelus Cat Rescue (našu okrúhlu 10. koncertnú akciu) máme úspešne za sebou... Veľká vďaka patrí všetkým účinkujúcim kapelám: DECLARATION OF DEATH, BERSTUK, HROBAR, PATRIARCHA a ACID FORCE za ich účasť na akcii iba za cestovné náhrady, pričom niektorí sa dokonca aj náhrad vzdali v prospech zbierky. Celkový výnos z Angelus Cat Rescue bol dohromady 1200 EUR, peniaze som 13.decembra odovzdal Barborke z Bystrickej Mačačárne. Jej nefalšovaná radosť z tejto sumy mi urobila deň a utvrdila ma v presvedčení, že Angelus akcie dávajú zmysel...“, zhodnotil za organizačný tím Peťo Javorský.

 

 

„Dnes sme dostali do rúk sumu 1200€... Metalisti majú srdcia na správnom mieste, tvrdíme to odjakživa. Ďalší charitatívny koncert, ktorého výťažok putoval pre našich zverencov. Ešte raz sa chceme zo srdca poďakovať Peťovi a všetkým organizátorom, zúčastneným a tiež kapelám, ktoré hrajú bez nároku na odmenu. Všetci ste frajeri! Peniažky vložíme na účet a platíme časť dlhov. Dnes zaspíme o niečo ľahšie...😊“, napísala na sociálnej sieti Barborka Šingerová z OZ Bystrická Mačačáreň.

Celkové náklady (zahŕňajúce cesťáky kapiel, náklady na zvuk, tlač plagátov a drobné občerstvenie pre kapely) na koncert boli vo výške 563€, takže pri výťažku vo výške 1200€ sa nám podarilo za každé získané 1€ posunúť na dobročinné účely 2,13€!

 

Summa summarum:

5 benefičných koncertov, 639 platiacich fanúšikov, 9643€ vyzbieraných na dobročinné účely!

 

A čo nás v roku 2024 čaká?

Prvou potvrdenou akciou bude naša premiéra v Brezne, kde sa 23.marca v klube Diverso uskutoční Angelus Spring MetalStorm, fanúšikovia sa môžu tešiť na vystúpenia MARTUROS, DEMONIC-EYED či BROKEN RAIN a výťažok z koncertu venujeme deťom s downovym syndrómom. Viac informácií nájdete pod FB udalosťou.

Na Deň detí – 1.6.2024 – sa stretneme v záhrade Vily Dominika Skuteckého (Banská Bystrica) na 4. ročníku open-air Angelus Festu, zatiaľ máme 3 potvrdené kapely: SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, JUODVARNIS a ABSTRACT. Ďalšie kapely budeme postupne pridávať, sledujte nás na webe aj na FB a o všetkom budete včas informovaní.

Začiatkom júla by sme chceli opäť v BB klube Sova zorganizovať tradičnú „afterku“ – termín a viac detailov ešte upresníme.

Na jeseň plánujeme niečo vymyslieť vo Zvolene a možno sa podarí aj Bratislava, ale tu sme zatiaľ len čisto v teoretickej rovine...

Ďalším banskobystrickým metalovým sviatkom bude nepochybne „Jesenný Angelus Fest – 30 rokov Pyopoesy“, ktorý sa uskutoční 19. októbra v KD Podlavice a fanúšikom sa predstaví skvelá zostava kapiel na čele s oslávencami PYOPOESY a gratulantami HYPNOS, ORKRIST či ABORTION. Všetko dôležité nájdete aj pod FB udalosťou.

A záver roka by už tradične mal patriť Angelus Cat Rescue – miesto konania aj termín oznámime včas.

Sledujte nás na našom webe, FB alebo aj na novej stránke www.metalovekoncerty.sk a budete informovaní o všetko dôležitom!

 

Ďakujeme za podporu a tešíme sa na vás v roku 2024! Želáme vám veľa zdravia, šťastia, úspechov, kvalitnej muziky a skvelých koncertných zážitkov!

Organizátori benefičných koncertov „Angelus“