• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Angelus Spring MetalStorm pomôže deťom s downovým syndrómom, v Brezne vystúpi kvarteto kapiel

Po 10-ich benefičných koncertoch pod hlavičkou „Angelus“, ktoré sme zorganizovali v Banskej Bystrici a Zvolene, prichádza na rad naša prvá akcia v Brezne - 23. marca vystúpi v klube Diverso kvarteto výborných kapiel a výťažkom pomôžeme deťom s downovým syndrómom.

 

Zvolenčania DEMONIC-EYED podporili svojim vystúpením už niekoľko benefičných koncertov a nepochybne budú veľkým lákadlom aj pre breznianskych fanúšikov. „V prvom rade pozdravujeme všetkých kamarátov z Brezna a okolia! Vždy koncertujeme radi na Angelusáckych akciách a potešilo nás, že môžeme prísť aj do BR prispieť svojou troškou "do mlyna". Náš attack vašich sluchovodov bude pozostávať z HRUBO ZAHOBLOVANÉHO MATROŠU, KTORÝ BOL VYCHRSTNUTÝ NA SVET NAPRIEČ TISÍCROĆIAMI AEÓNOV VEKOV ANNO MUNDI 2019 AŽ 2024, OBSAHUJÚCEHO VÝLUČKY POTNÝCH ŽLIAZ KAŽDÉHO ČLENA D-E. Veríme, že aj Brezňania prispejú svojím VKLADOM DO TOHOTO UNIKÁTNEHO VÝPOTKU PODČASOVÉHO CHRCHLANIA! 23. marec preverí kondíciu nás všetkých, takže dúfame, že pár PÁR CAJDÁKOV PLUS KOVERÍK OD KAROLČÍKA KONÁRČIKA rozochveje vaše vnútro blahými predzvesťami intenzívnych vĺn ezoterického tónu "A" 432 T-E-R-A-G-I-G-A-M-E-G-A--HERZ. Mňamka poslednoradá!“, pozýva na koncert líder kapely Luboshio.

 

MARTUROS je melodic metalová kapela z Prievidze, založená v roku 2015. Päťčlenná zostava s výraznou frontwomankou a jej dravým vokálom má na konte dva štúdiové albumy, niekoľko singlov a množstvo koncertov, aj s menami ako TÝR alebo Marco Mendoza. Vo svojej hudbe miešajú energické a moderné prvky s tými staršími. Nie vždy štandardné kompozície zaujmú aj hĺbavými textami. Svojim prirodzeným prejavom a z duše vychádzajúcim podaním svojich skladieb oslovujú širokú škálu poslucháčov. Podstatou hudby MARTUROS nie je len poslucháča baviť, ale v ňom aj zanechať stopu, ktorá ho inšpiruje, donúti zamyslieť sa a precítiť okamih. Určite sa máme na čo tešiť!

 

Banskobystrická heavy/power metalová kapela BROKEN RAIN sa fanúšikom predstavila aj na minuloročnej angelusáckej afterke a okrem vlastnej tvorby často zaradí do svojho repertoára aj veľké hity rockovej histórie. „Na tento koncert si veľmi radi urobíme prestávku počas nahrávania nového albumu. Predstavíme čerstvé novinky, zároveň zahráme to najlepšie z nášho repertoáru a vystúpenie spestríme aj nejakými prevzatými metalovými klasikami. Bude to pestré a energické! Tešíme sa, že sa môžeme zúčastniť na tejto benefičnej akcii a aspoň trochu pomôcť deťom s downovým syndrómom.“, dodáva Vlado Gális, basgitarista kapely.

 

 

Celú akciu svojím vystúpením otvorí grungeová úderka z Popradu – takto znie je pozvanie: „Sme kapela HADONOS spod Tatier, máme radi počúvanie muziky, hranie a pitie pivečka. Pozývame vás na benefičný koncert, kde po nás vystúpia aj ďalšie skvelé kapelky, poďme si to teda spoločne vychutnať 23.3.2024 v Diverso Industrial bare v Brezne.“

 

Celé vyzbierané vstupné (tak, ako je to vždy na benefičných koncertoch pod hlavičkou „Angelus“ zvykom) venujeme na dobročinné účely, tentoraz pre Odborné učilište internátne vo Valaskej. Viac nám o škole aj o využití vyzbieraní peňazí povedala pani Milena Fábryová, zástupkyňa riaditeľa:

„Odborné učilište internátne vo Valaskej bolo založené v roku 1986. Súčasťou školy pre žiakov so zdravotným znevýhodnením je : materská škola, základná škola, odborné učilište, praktická škola, školský internát. V škole sa vzdelávajú deti s downovým syndrómom, detskou mozgovou obrnou, poruchami autistického spektra, narušenou komunikačnou schopnosťou s poruchou pozornosti, hyperaktivitou a inými zdravotnými problémami vo veku od 3 do 22 rokov.

Deti a žiaci našej školy sú handicapovaní do takej miery, že sa nedokážu vzdelávať v bežných typoch škôl. Potrebujú individuálny prístup a vzdelávanie, aby sa dokázali začleniť do spoločnosti.

Pedagogickí zamestnanci vynakladajú veľa úsilia, aby deťom sprístupnili vzdelávanie v najvyššej možnej miere pomocou kompenzačných pomôcok, využívaním prvkov terapií na vyučovaní či zážitkovým vzdelávaním... Z finančnej zbierky dokážeme zabezpečiť pre žiakov špecializačné / kompenzačné pomôcky, napríklad na vybavenia multisenzorickej miestnosti, ako aj komunikačné, manipulačné plstené tabule s obrázkami pre autistov, organizéry, kontajnery, bublinkový valec do multisenzorickej miestnosti na zvýšenie koncentrácie a pozornosti žiakov s neurologickými a inými ochoreniami, plus oddychovo / relaxačné zóny s kobercami na ktorých sú čísla, písmená, vankúše a podobne. Ďakujeme za každý príspevok, ktorý by nám pomohol zabezpečiť aspoň časť vyššie uvedených kompenzačných pomôcok.“

 

Pre fanúšikov, ktorým sa z rôznych dôvodov nepodarí prísť na koncert, ale majú záujem prispieť do zbierky pre deti z Odborného učilišťa vo Valaskej, môžu poslať akúkoľvek sumu na číslo účtu SK85 8180 0000 0070 0009 8417. Do poznámky nezabudnite uviesť Angelus.

 

Tešíme sa na vás 23.3. v Brezne!

 

Foto: Mirka Sliacka, Rodo Petrus, Palo Krasuľa, Marius Sachtikus a archív kapiel