• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Na tradičnej "afterke" sa 5.7. v Sove predstaví kvarteto kapiel (aktualizované)

Na júnový Angelus Fest, na ktorom sa nám podarilo vyzbierať 1800€ na nákup prístroja (inštrumentária pre rigídnu bronchoskopiu), slúžiaceho na diagnostiku a liečbu ochorení centrálnych dýchacích ciest pre potreby Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici, nadväzujeme už tradičnou „afterkou“, ktorá sa (už po tretí-krát) uskutoční v piatok 5.7.2024 vo vonkajších priestoroch bansko-bystrického SOVA bar & art klubu (v prípade veľmi nepriaznivého počasia sa bude hrať vo vnútri). Môžeme sa tešiť na kvarteto zaujímavých kapiel a celé vyzbierané vstupné priložíme k už vyzbieraným peniazom a pošleme „Rooseveltke“.

 

Program koncertu:

18:00 - 18:40 Síra
19:00 - 19:40 Old Tomb
20:00 - 20:45 Modern Age Dying
21:00 - 21:40 Gazdasgrind
Zmena programu vyhradená.
 
Vstupné bude vo výške od 10€ - každý, kto chce a môže si to dovoliť, môže zaplatiť aj viac a my celú vyzbieranú sumu venujeme na nákup prístroja.

 

„Kapela GAZDASGRIND vznikla v roku 1998. Pre tých čo nás nepoznajú: máme na konte 3 albumy v štýle death/grind (a kadečo iné) a aj dosť koncertov. Posledný album z roku 2015 má názov „Zlo“. Od 2018 bola kapela uložená na zimný spánok, no v 2023 sa po druhej dlhšej pauze prebrala a znovu aj s pôvodným gitaristom Motajom, ktorý v 2015 odišiel z kapely. Bude to náš prvý koncert po vyše 6 rokoch a tešíme sa naň! Momentálne fungujeme v zostave z rokov 2011-2015: Motaj, Ďegvaj, Jozef, Pajko. Zahráme skladby z albumov „PéVé3eS“ (2007) a „Gazdovská Veselica“ (2010), pridáme možno jednu-dve zo „Zla“. Budeme veľmi radi, keď sa prídete pozrieť v hojnom počte (nie len na nás) a tým podporíte aj dobrú vec. Tak šup, šup všetci na Anjelsku afterpárty! P.S. Borovička bude pre najlepšieho tanečníka. NA GAZDAS, NA CHLASTAS (aj NA NECHLASTAS)!“, znie predstavenie a pozvanie od kapely, ktorá na našom koncerte zažije svoje „comeback“.

GAZDASGRIND – Zlo

MODERN AGE DYING je modern melodeath metalová kapela z Nitry, ktorej vznik sa datuje na prvú polovicu roka 2016 a ešte v tom roku sa prezentovali podomácky nahraným digitálnym EP debutom "The Age of Regression“ a v roku 2023 sa kapele konečne podarilo dokončiť debutový album "The Sunless Empire". V súčasnosti je tvorba kapely ovplyvnená hlavne modernými odnožami metalu, avšak v skladbách sú aj silné vplyvy klasických žánrov ako black metal či thrash metal. Kapela sa snaží svojou hudbou predstaviť fiktívne príbehy s hlbšími myšlienkami, čo je počuť najmä na skladbách v albume "The Sunless Empire". Atmosféra je dokresľovaná symfonickými prvkami či inštrumentálnymi vsuvkami, kontrastujúcimi s brutalitou, ale aj ostrou gitarovou melodikou.

MODERN AGE DYING – Infinite Reprisal

„V OLD TOMB máme radi dobrých ľudí, čo si zvolili cestu robiť tento svet krajším. Organizátori tejto akcie jednoznačne spadajú do tejto kategórie, preto sme veľmi radi prijali pozvanie zahrať na nej! Odskočíme od práce na novom albume a zahráme vám stoner/doom metal v našom podaní, ktorý cibríme už od roku 2021. V našej aktuálnej zostave tvorenej Andrejom Lencsésom (OHEN, HECATONCHEIR, WE STILL HERE), Filipom Potrokom (ex-DAMATO, ex-THE CITADEL) Tomášom Dobim (ex-DAMATO, ex-THE CITADEL) a Tomášom “Shortym“ Lagom (IONS, ex-SYMBIOSIS, ex-MILHOUSE) sme mali možnosť hrať na minuloročnej akcii Angelus Spring MetalStorm vo Zvolene a bola to riadna divočina. O to viac sa tešíme na túto párty, na ktorú vás pozývame!“ A my sa tešíme na vystúpenie OLD TOMB (kapela bude hrať ako druhá v poradí)!

OLD TOMB – Phantom Hour

Prirovnávajú ich ku kapelám typu ALICE IN CHAINS, PARADISE LOST či dokonca českým legendám KABÁT a HARLEJ, oni svoj štýl nazvali „melodický hard rock s trochu depresívnymi slovenskými textami“ - nedávno sa premenovali z NOT PROMISING CASE na SÍRA a svojím setom otvoria Angelus After Party 2024: „V prvom rade sme úplne nadšení, že dva dni po sebe (keďže 6.7.2024 vystúpime na benefičnom Anima Feste v Dolnom Kubíne) môžeme svojou hudbou pomáhať tým, ktorí to potrebujú. Fanúšikovia sa môžu tešiť asi hlavne na nás. Radi sa s kýmkoľvek stretneme a porozprávame. Hoci sú naše texty vážne až depresívne, mimo pódia je s nami určite väčšia sranda. Ale aj naša hudba má niečo do seba. A pokiaľ všetko pôjde ako má, bude práve Angelus After Party druhým koncertom s úplne novou koncepciou našich vystúpení, ktorú chystáme. Tak teda nemeškajte, pretože hráme prví!“

A prísť medzi prvými sa určite oplatí – okrem toho, že stihnete vystúpenia všetkých 4 kapiel, prví 7 platiaci fanúšikovia od nás dostanú aj malý darček (CD, plagát, obrázok a pod.).

SÍRA – Klamem

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, granty poskytli Nadácia SPP a 365.nadácia, partnerom podujatia je Pivovar Radegast.

Viac informácií nájdete aj na našom facebooku, FB udalosť je tu.