• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Na Angelus Feste 2022 vystúpi Samsara, podporíme projekt Svetielka nádeje

Sme veľmi radi, že dnes môžeme oznámiť deviatu kapelu, ktorá vystúpi na Angelus Feste 2022 – SAMSARA z Topoľčian (atmospheric doom metal). Kapela má na konte výborný album When The Soul Leaves The Body (2017) a aktuálne pracuje na skladbách pre jeho nasledovníka. Jej vystúpenia sú známe neopakovateľnou atmosférou a v čase tesne pred sobotňajšou polnocou sa nepochybne môžeme tešiť na výnimočný zážitok.

„V prvom rade ďakujeme organizátorom za skvelý nápad zorganizovať takúto dobročinnú akciu, ktorej výťažok poputuje deťom, ktoré tú pomoc naozaj potrebujú! Radi prispejeme našou hudbou, nikdy sa nebranime myšlienke zúčastniť sa a podporiť takéto akcie. Týmto prosím aj vás, fanúšikov, nech prídete v hojnom počte - deti to naozaj potrebujú! AVE!“, pozýva na Angelus Fest kapela SAMSARA.

 

Celý výťažok z benefičného koncertu bude venovaný OZ Svetielko nádeje.

 „Svetielko nádeje je občianske združenie, ktoré už 20 rokov pomáha deťom s onkologickými a inými vážnymi ochoreniami a ich rodinám. Je to najstaršie združenie svojho druhu na Slovensku, ktoré úzko spolupracuje s Detskou fakultnou nemocnicou s poliklinikou v Banskej Bystrici, špeciálne s jej detským onkologickým oddelením. Svetielko nádeje prevádzkuje aj jediný detský mobilný hospic na  strednom Slovensku, ktorého poslaním je bezplatne poskytovať paliatívnu starostlivosť nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom v ich domácom prostredí a poskytovať podporu ich rodinám. Výťažkom z festivalu podporíme realizáciu projektu Nový priestor pre nádej, cez ktorý Svetielko nádeje pomáha zabezpečiť dispozičné úpravy a potrebné zariadenie pacientskych izieb a spoločných priestorov ako je detská herňa priamo na onkologickom oddelení.“, povedal riaditeľ OZ Svetielko nádeje, pán Igor Obšajsník.

O projekte Nový priestor pre nádej sa dozviete viac tu.