• Angelus fest : 11/06/2022

Partneri       Kapely       Novinky

Zaujímavosti o Angelus feste 2022

Približne pred týždňom sme vám priniesli report z koncertov a zhodnotenie 2. ročníka Angelus festu. Pripomínam, že sa nám spoločne podarilo vyzbierať 4481€ pre Svetielko nádeje. V prepočte k nákladom vo výške 2812€ (tie sme mali pokryté vďaka príspevkom od nadácií, mesta B.Bystrica a sponzorov), to vychádza tak, že za každé vynaložené 1€ sme získali do zbierky pre Svetielko nádeje 1,60€. Našim dlhodobým cieľom je dostať sa na 2-násobok nákladov - verím, že budúci rok sa nám to podarí.

Dnes tému Angelus festu 2022 uzavrieme – prinášame niekoľko zaujímavostí.

 

Do prípravy a organizácie Angelus festu sa nezištne zapojilo a pomohlo nám viacero osobností z našej hudobnej scény, za čo im patrí naša veľká vďaka. 

Vedeli ste, že...?

...logo a maskot Angelus festu sú dielom Matúša Novanského (OHEN, APRIL WEEPS)

...audioupútavku, ktorú vysielali Metalscena netRadio, BB FM Rádio, Rádio iRock, Rádio Rebeca a Rádio SV Rock, nahovoril Mayo Petranin (CASTAWAY) a hudobný podklad k nej spracoval Albbert Premus (Metalscena netRadio)

Albbert Premus prišiel s nápadom a zabezpečil grafické spracovanie a tlač špeciálneho vydania časopisu Metalscéna, venovanému 2. ročníku Angelus festu

...plagát k Angelus festu vytvoril a priebežne aktualizoval Tomáš „Julo“ Balon (ABSTRACT, GÁGOR) a tlač plagátov a potlač festivalových tričiek a šiltoviek zabezpečovala Julova firma COLORGRAFIK

...Feďo Gašparík (HEMATIT) poskytol reklamnú plochu (výklad jeho hudobnín Big Music) na vystavenie veľkého plagátu Angelus festu

...Miloš Dupaľ (APRIL WEEPS) sa venoval gramatickým a štylistickým korektúram rozhovorov, uverejňovaných na našom webe

...kapely PYOPOESY a DEMONIC-EYED zdieľali pre ostatné kapely základ bicích, gitarové bedne, basový aparát a pod.

...kapela DEMONIC-EYED vrátila celú sumu za „cesťák“ a CASTAWAY jej časť – peniaze sme poslali priamo na účet Svetielka nádeje - a kapela AS THEY RISE venovala do zbierky výťažok z predaja CD

 

 

Čo sme zistili anketou pri vstupe?

 

Fanúšikom, ktorí si kupovali vstupenky, sme dávali 2 krátke otázky: „Ako ste sa dozvedeli o Angelus feste?“ a „z akého kraja pochádzate?“ Dozvedeli sme sa, že:

83% platiacich fanúšikov prišlo z banskobystrického kraja, žiaden fanúšik nebol z trenčianskeho, traja prišli zo Slovinska.

Takmer polovica fanúšikov sa o Angelus feste dozvedela od kamarátov/kapiel, nasledoval Facebook a tretia najčastejšia odpoveď bola „Bol som na Angelus feste 2021“.

Niekoľko fanúšikov sa o feste dozvedelo vďaka audioupútavkam a rozhovorom v rádiách – môžete si ich vypočuť tu: BB FM Rádio a iRock Rádio.

Najzaujímavejšími odpoveďami na otázku „Ako ste sa dozvedeli o Angelus feste?“ boli: „Z okna sme počuli, že sa na amfíku niečo deje, tak sme prišli“, „Od učiteľa v ZUŠ – hrám na bicie“ a „V erotickom salóne“ - ďakujeme za tipy, kde sa máme zamerať na propagáciu v budúcom roku :-)

 

 

Ešte raz ďakujem v mene organizátorov všetkým fanúšikom, kapelám, dobrovoľníkom a partnerom podujatia, verím, že sa o necelý rok stretneme pri opäť trochu vylepšenom a úspešnom Angelus feste 2023!

Dovtedy máme v pláne pre vás pripraviť niekoľko menších benefičným podujatí – sledujte náš web aj FB, už o pár dní sa dozviete viac.

 

Text: Vlado Lauko

Foto: Janka Holičková