• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Na júnovej Angelus After Party sme vyzbierali 800€! V auguste pokračujeme koncertom Angelus Revival

Máme za sebou ďalší vydarený benefičný koncert pod hlavičkou "Angelus" - Angelus After Party 2023.

 

V prvom rade veľké ĎAKUJEM všetkým vám - fanúšikom (evidujeme 65 platiacich), v kasičke sme napočítali 799€ (v tej sume sú okrem zaplateného vstupného zahrnuté ja príspevky od kapiel – viac info nižšie – ako aj 3€ zálohy za vratné poháre, ktoré si fanúšikovia ponechali), to 1 Euro sme samozrejme doložili a poslali na účet OZ Onkológia BB 800€. Po júnovom Angelus feste sme posielali 5303€, ďalších 40€ poslali 2 fanúšikovia na účet, takže keď to celé spočítame, vyjde suma 6143€, ktorá, veríme, naozaj pomôže! Budeme čakať na informácie o konkrétnom použití vyzbieraných peňazí a fotografie od ľudí z OZ Onkológia BB – následne samozrejme zverejníme.

 

Ďakujeme samozrejme všetkým 5 skvelým kapelám, ktoré podporili svojím vystúpením túto akciu: BROKEN RAIN, RUINEUM, PEORTH, BLOOODY REDEMPTION a TECHNOLOGY OF DEATH - každá z nich zahrala výborne a tomu zodpovedala aj odozva fanúšikov!

Pri kapelách sa ešte pristavíme – sme naozaj veľmi radi, že na slovenskej metalovej scéne sa pohybujú ľudia, s ktorými je radosť spolupracovať a nadštandardne podporujú naše benefičné podujatia – veď posúďte sami:

Domáca skupina BROKEN RAIN nielenže poskytla pre ostatné kapely basovú a gitarovú bedňu, ale ochotne na seba zobrala nevďačnú úlohu otvárať svojím setom celú akciu. Vystúpila bez nároku na cesťák, navyše nevyužila ani možnosť bezplatných vstupov (štandardne ponúkame kapelám jeden až dva) a všetci jej fanúšikovia, vrátane rodinných príslušníkov zaplatili plné vstupné!

Zvolenská kapela RUINEUM ochotne poskytla pre ostatných vystupujúcich základ bicích a vystúpila len za cesťák v symbolickej výške.

Skupina PEORTH (Vráble), ktorá vystúpila v Banskej Bystrici po viac ako 5 rokoch, nám venovala 5 CD, ktoré sme mohli predať fanúšikom a výťažok vložiť do zbierky pre OZ Onkológia BB. Predali sme 3 CD a získali 20€ do zbierky!

Chalani z BLOODY REDEMPTION (Revúca/BB) poskytli pre ostatné kapely druhú gitarovú bedňu a basák Maňo sa rozhodol podporiť zbierku a kúpil si vstupenku v plnej výške, rovnako urobila aj dievčina, ktorá mala za kapelu nárok na bezplatný vstup.

TECHNOLOGY OF DEATH zo Žiaru nad Hronom sa úplne vzdali „cesťáku“ resp. hneď peniaze vložili do zbierky pre OZ Onkológia BB.

 

PEORTH:

BANSKÁ BYSTRICA, obrovská vďaka za včerajšiu mega odozvu (nielen) počas nášho setu a zato, že ste spolu s nami prišli podporiť dobrú vec! Rovnako veľká vďaka samozrejme patrí aj ľudom z Angelus festu za pozvanie, sme nesmierne radi, že sme mohli byť súčasťou tejto benefičnej akcie. Ď A K U J E M E!

TECHNOLOGY OF DEATH:

Ďakujeme za pozvanie, bola to naozaj SUPER akcia, veľmi sme si to užili a sme radi, že sa vyzbierala krásna suma. Prajeme čo najviac úspešných projektov a veríme, že sa ešte určite vidíme!

 

Klobúk dole, páni muzikanti – ste úžasní!

 

 

Skvelú prácu odviedol zvukár Jožko Miťuch (za ozvučenie a svetlá nám bude fakturovať bezkonkurenčne nízku cenu) a výborné zázemie bezplatne pre všetkých poskytol majiteľ SOVA Bar&Art Klubu Eugen - páni, ďakujeme!

Všetky náklady (spolu 311€) sme vykryli z príspevkov od našich sponzorov - firiem AE.sk, s.r.o. a S.B.A. - súkromná bezpečnostná agentúra - vďaka vám sme mohli celé vyzbierané vstupné venovať na dobročinné účely.

A ďakujeme tiež trojici dobrovoľníkov, ktorá všetko potrebné v deň koncertu zabezpečila priamo na mieste činu - Samo, Braňo a Peťo, boli ste skvelí ako vždy!

 

Verím, že sa opäť v hojnom počte stretneme o niečo vyše mesiaca na Angelus Revival 2023! 26.8.2023 sa v priestoroch Stredoslovenského osvetového strediska môžeme tešiť na veľké hity rockovej a metalovej histórie. Legendárne skladby IRON MAIDEN, RAGE, ALKEHOL, HIM či ACCEPT zaznejú v podaní 4 výborných kapiel IRON MAIDEN REVIVAL BRATISLAVA, XIII GHOSTS, ETANOL a EXILES – viac informácií nájdete aj na našich sociálnych sieťach:

https://www.facebook.com/angelusfestbb/

https://www.facebook.com/events/102351266229346

 

Text: Vlado Lauko

Fotografie: Bohuš Tomášek, Peťo Javorský, Vlado Lauko