• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Program Angelus Festu 2022 je už známy!

Druhý ročník Angelus Fest sa uskutoční na bansko-bystrickom amfiteátri 11.6.2022 a tešiť sa môžeme na 10 výborných slovenských kapiel!

 

Program Angelus Festu 2022:

12:00 – 12:45 Ohen

13:05 – 13:50 Antares

14:10 – 14:55 As They Rise

15:15 – 16:00 Demonic-eyed

16:25 – 17:15 Orkrist

17:40 – 18:30 April Weeps

19:00 – 20:00 Pyopoesy

20:30 – 21:30 Čad

21:55 – 22:45 Castaway

23:05 – 23:55 Samsara

 

Zmena programu vyhradená

 

Festival otvorí kapela OHEN, ktorá sa vracia na pódiá v novej zostave so zaujímavými inštrumentálnymi a vizuálnymi prvkami a predvedie poriadnu dávku blackened dark metalu. Okrem piesní z debutového albumu Mortal Man nám privezú aj nové skladby s ťažkými tónmi osem-strunovej gitary, podtrhnuté rýdzymi huslami.

Oproti pôvodne plánovanej zostave dochádza k jednej zmene - martinskú metalovú zástavu pri neúčasti LUNATIC GODS ponesú na Angelus Feste deathmetalisti ANTARES. Tento rok sa definitívne vrátili po dlhej pauze na scénu aj s novým albumom V. - a to znamená, že v ich sete sa objavia aj viaceré novinky z ich piatej dosky, navyše so slovenskými textami.

Nitrianska kapela AS THEY RISE (metalcore/djent) sa po dvoch rokoch od vydania svojho debutového albumu „Reborn vracia“ na scénu s novým singlom „Disconnection“, ktorý zverejnila minulý rok. Chlapci sa naplno venujú tvorbe a svoju energiu vkladajú do live vystúpení. V novej zostave a plní „drajvu“ sa ukážu na Angelus feste 11. júna. Predstavia sa s nadupaným setom, okrem nových vecí nebudú chýbať ani staršie skladby z albumu „Reborn“.

Nasledovať bude vystúpenie kapely DEMONIC-EYED zo Zvolena, hrajúcej thrash/HC/crust, nekompromisnú a násilnú muzika so slovenskými aj anglickými textami na rôzne témy (fantasy, sociálne témy, mytológia, práva zvierat atď). Skupina plánuje v tomto roku vydať už štvrtý album, koncertný set bude zložený zo skladieb z prvých 3 albumov, ale zahrajú aj niečo z EP „Ohňooký“ - odkaz kapely fanúšikom je jednoznačný: „Určite sa pri tom spotíme!“

Ako piata v poradí sa predstaví legendárna skupina ORKRIST z Bratislavy, ktorá na amfiteátri v Banskej Bystrici vystúpi po dlhých 19-tich rokoch. Svojho času mala možnosť práve na tomto mieste predskakovať fínskym hviezdam NIGHTWISH a opäť nám predstaví svoje osvedčené klasiky ako aj nové skladby z pripravovaného albumu.

Ďalšou kapelou, ktorá prijala pozvanie na Angelus Fest, je kapela APRIL WEEPS, ktorá je od roku 2010 stálicou atmosferického metalu na našej scéne. Momentálne kapela vydáva svoj tretí album s názvom „Cataclastic“, ktorý je koncepčným dielom spájajúci geologické a psychologické spektrum. Pri tomto albume sa kapela rozhodla podriadiť tvorbu hudby spomínanému konceptu, vďaka čomu sa materiál stal ešte rôznorodejším, ako tomu bolo na predchádzajúcich albumoch a posunul zvuk kapely do doteraz neprebádaných sfér. Vystúpenie APRIL WEEPS na našom festivale bude špeciálne hneď z dvoch dôvodov. Prvým je, že sa kapela po prvýkrát objaví na pódiu po viac ako 2 rokoch poznačených pandémiou koronavírusu. Druhým dôvodom bude odohranie ich nového, tretieho diela v celej svojej dĺžke, a to v premiére práve na našom festivale. A keďže sú vystúpenia APRIL WEEPS známe svojou energickosťou, je rozhodne sa na čo tešiť!

Veľkým lákadlom pre fanúšikov je nepochybne domáca death-metalová legenda PYOPOESY! Zostava skúsených muzikantov okolo Miríka Luptáka predvedie na amfiteátri prierez svojej tvorby v rámci špeciálnej show a sľubuje aj nejaké to prekvapenie.

Nasledovať bude vystúpenie populárnej troj-člennej úderky – kapely ČAD zo Svätého Jura. Pišta Vandal a spol. predvedú nepochybne parádnu show, plnú nadupaných skladieb z najnovšieho albumu „Medvede“ a nebudú chýbať ani hity z albumov minulých.

Ako predposledná vystúpi stálica domácej prog rock/metalovej scény – kapela CASTAWAY z Bratislavy. Kapela predstaví to najlepšie z jej troch štúdiových albumov a minuloročného EP a bude nepochybne vítaným spestrením v zostave Angelus festu 2022, v ktorej prevládajú kapely tvrdších žánrov. Fanúšikovia sa môžu tešiť na výborné inštrumentálne výkony celej kapely a suverénny vokál speváka Maya Petranina.

Následnú prestávku medzi vystúpeniami kapiel spestrí ohňová show skupiny Black Evils-ShowReel.

Záver festivalu bude patriť prvotriednemu atmosferickému doom-metalu v podaní topoľčianskej SAMSARY. Kombinácia nočnej oblohy nad amfiteátrom, tiahlych tónov a naliehavého vokálu bude tou správnou bodkou za – veríme vydareným – Angelus Festom.

 

Festivalom nás bude sprevádzať moderátor Branko z iRock rádia a celý výťažok z benefičnej akcie bude venovaný OZ Svetielko nádeje, konkrétne na realizáciu projektu Nový priestor pre nádej, cez ktorý Svetielko nádeje pomáha zabezpečiť dispozičné úpravy a potrebné zariadenie pacientskych izieb a spoločných priestorov ako je detská herňa priamo na onkologickom oddelení. O projekte Nový priestor pre nádej sa dozviete viac tu.

 

Podporiť peknú myšlienku môže ktokoľvek, nezávisle na tom, aký hudobný žáner je jeho obľúbený, stačí poslať ľubovoľnú sumu priamo na účet OZ Svetielko nádeje: SK83 1100 0000 0026 2075 6262 s variabilným symbolom: 24 a do správy pre prijímateľa uviesť Angelus Fest.

Vstupenky v cene od 15€ (to znamená, že kto bude chcieť, môže zaplatiť aj viac – celá suma bude venovaná Svetielku nádeje) bude možné zakúpiť len v deň koncertu priamo na amfiteátri.

Festival podporilo dotáciou Mesto Banská Bystrica, sponzorsky pivovar Urpiner, granty poskytli 365.nadácia, Nadácia Tatrabanky a Nadácia SPP.

 

Tešíme sa na vás 11.6. na amfiteátri v B.Bystrici!

 

Organizátori Angelus Festu