• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Angelus Fest 2022 - organizačné pokyny

Už o pár dní tu máme "Deň D" a s ním 2.ročník Angelus festu - prinášame základné organizačné informácie:

Vstup na amfiteáter pre fanúšikov bude možný cez vchod bližšie k parku, druhý vchod je určený len pre účinkujúcich. Stanovanie bude možné bezplatne v areáli BB amfiteátra, parkovanie v obmedzenej kapacite priamo pred amfiteátrom, odporúčame využiť aj parkoviská pred ekonomickou fakultou UMB alebo na Striebornom námestí (po 13:00 sa už za parkovanie neplatí).

Vstupenky v cene od 15€ (kto chce, môže zaplatiť viac a celú sumu venujeme Svetielku nádeje) si môžete zakúpiť od 11:00 priamo na BB amfitéatri, vstup do hľadiska bude možný od 11:30, festival začne od 12:00. Pri predaji vstupeniek budeme robiť aj krátku anketu (3 jednoduché otázky).

Vnášať do areálu zbrane, ostré predmety, vlastné jedlo a pitie bude – ako to na podobných podujatiach býva – zakázané, pri vstupe treba rátať s kontrolou batožiny zo strany pracovníka SBS.

Pri vstupe budú fanúšikovia preberať vratné 0,5 l festivalové poháre s logom Angelus Festu – záloha je vo výške 3€, ak budete mať presnú sumu, uľahčíte nám vydávanie a urýchlite proces – vopred ďakujeme. :-)

Poháre bude možné kedykoľvek vrátiť na rovnakom mieste, ak si pohár ponecháte ako suvenír, automaticky prispejete sumou 1,75€ do zbierky pre Svetielko nádeje.

Fanúšikom budú k dispozícii 3 výčapy – čapovať sa bude Urpiner 10, k dispozícii bude aj nealko pivo, malinovka, minerálka a aj niečo „tvrdšie“ – vzhľadom na predpokladané slnečné počasie odporúčame nepreceniť svoje schopnosti, aby ste mali dosť síl podporiť aj kapely, ktoré budú vystupovať večer ;-)

Odporúčame prísť na festival hneď od začiatku – okrem vystúpenia výborných kapiel bude fanúšikov čakať široký výber jedál – grilované špeciality (kura, klobása, krkovička, syr) aj pár vegetariánskych jedál (vyprážaný syr či marinované tofu s čerstvou zeleninou), takže sa priamo na amfiteátri bude možné dosýta naobedovať a potom si vychutnať aj vystúpenie kapiel.

Ďalšou možnosťou ako spojiť príjemné s užitočným bude zakúpenie tričiek a šiltoviek s logom resp. maskotom festivalu – výťažok z predaja tiež vložíme do zbierky pre Svetielko nádeje. Svoj „merch“ (CD, LP, tričká a pod.) budú na amfiteátri predávať aj kapely.

Vzhľadom na predpokladaný počet fanúšikov bude kvalitne nazvučená spodná polovica amfiteátra.

V prípade veľmi nepriaznivého počasia (búrka, silný vietor a podobne) sa program preruší, pričom sa následne po ukončení prerušenia nebude posúvať, ale bude pokračovať podľa pôvodného harmonogramu.

Organizátori a dobrovoľníci budú mať na sebe oranžové tričká s logom festivalu, radi vám v prípade potreby pomôžu a zodpovedia otázky.

Ak máte otázky už teraz, kľudne nám napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo na facebooku na našej stránke tu alebo do diskusie pod udalosťou tu.

Tešíme sa na vás!

 

Organizátori Angelus Festu