• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Program benefičného Angelus Revival je už známy

Po úspešnom benefičnom festivale Angelus Fest a následnej klubovej Angelus (After) Party, na ktorých sa spolu vyzbieralo takmer 4.900€ pre Svetielko nádeje, sme pre vás pripravili ďalšie 2 benefičné podujatia na september – ich výťažok bude určený pre OZ Onkológia BB na nákup chladničiek na onkologické oddelenie Roosveltovej nemocnice.

 

17.9.2022 sa v Stredoslovenskom osvetovom stredisku v Banskej Bystrici vďaka podpore 365.nadácie, Mesta Banská Bystrica a Pivovaru Urpiner uskutoční open-air benefičný rockovo/metalový koncert Angelus Revival, ktorý fanúšikom predstaví zaujímavú zostavu tribute/revival kapiel.

 

Program koncertu:
18:30 - vstup (začiatok predaja vstupeniek)
19:00 - 19:45 Alice Cooper Revival
19:55 - 20:40 Warriors Of Steel
21:00 - 21:45 BAC/DC
22:05 - 22:50 Motorscream Project
23:10 - 23:55 Broken Rain

 

Hneď v troch kapelách nájdeme členov výbornej bratislavkej progmetalovej kapely CASTAWAY, ktorú sme mohli vidieť v akcii aj na júnovoum Angelus Feste – spevák Mayo Petranin, bubeník Janko Kovár a basgitarista Zoly Daraban so skupinou WARRIORS OF STEEL zahrajú hity americkej legendy heavy-metalu kapely MANOWAR. Podľa Mayových slov ide o „tribute, ktorý začal ako „sranda projekt“, ale nakoniec prerástol v serióznu plnohodnotnú poctu kráľom metalu“ - určite sa máme na čo tešiť.

 

Ďalší (štvrtý) člen CASTAWAY, klávesák Andrej Kutiš sa predstaví – v role speváka! - v ALICE COOPER REVIVAL. „Hoci kapela pôsobí už pomerne dlho, v aktuálnej zostave, kde do seba všetky kúsky skladačky zapadli, hrá asi tri roky, od kedy používame (aj kvôli opletačkám s facebookom) oficiálny názov „Alice Cooper Research Band“. Keďže Alice Cooper nie je, s výnimkou pár notoricky populárnych hitov, v našich končinách až tak známy, s obľubou o našich vystúpeniach hovoríme ako o výchovných koncertoch. Sami sa pritom s láskou zameriavame aj na tú menej rozšírenú tvorbu majstra Coopera. Samozrejme, snažiť sa o vernú kópiu výpravných vizuálnych show originálu by bolo šialenstvo, preto sme k tejto stránke odjakživa pristupovali so špecifickým „low cost“ humorom. Zo všetkých týchto dôvodov sme skôr antitézou klasických slovenských a českých „revivalov“. S jedinou výnimkou, a to že aj my sa usilujeme o čo najvernejšie hudobné podanie.“, dodáva Andrej. Okrem neho nájdeme v zostave kapely aj už spomínaného Zolyho Darabana – basgitaru tu však vymenil za sólovú gitaru.

 

Hity AC/DC zahrá kapela BAC/DC, v ktorej radoch pôsobí piaty člen CASTAWAY – gitarista Peter Bulík, ktorého (a to bude možno pre mnohých prekvapenie) môžeme často vidieť aj na obrazovkách RTVS, keďže je aj členom Milujem Slovensko Band.

 

 

Populárni MOTORSCREAM PROJECT z Veľkého Krtíša vystúpili aj na premiérovom Angelus Feste 2021. Pôvodne vznikli ako tribute kapela a pocta legende MOTORHEAD, aktuálne sa už prezentujú vlastnou tvorbou a majú na konte debutový album z roku 2020. 17.9.2022 sa v B.Bystrici teda vrátia na začiatok svojej kariéry a zahrajú nám nesmrteľné skladby Lemmyho a spol.

 

V zostave kapiel Angelus Revival nechýba ani domáca banskobystrická kapela BROKEN RAIN, ktorá tiež začínala hraním coverov a ktorej vystúpenie (s vlastnou tvorbou) sme si mohli vychutnať nedávno na Angelus (After) Party. Tentoraz predvedie hity rockových legiend JUDAS PRIEST, BLACK SABBATH, DEEP PURPLE, LED ZEPPELIN, KISS či WITESNAKE.

A aký je názor baskytaristu a vokalistu BROKEN RAIN Vlada Gálisa na hranie prevzatých skladieb?

Vďaka hraniu coverov sa zlepšuješ ako muzikant a zažiješ rôzne divočiny, napríklad keď niekoľko hodín zabávaš ľudí v rockovom klube alebo na motorkárskom zraze. Hranie prevzatých vecí má však aj svoju odvrátenú stranu: zostáva menej času na vlastnú tvorbu a mnohé kapely na ňu napokon úplne rezignujú. Nám sa to našťastie nestalo.“

Kto bol na Angelus (After) Party môže jeho slová len potvrdiť a o tom, že vedia skvele zahrať aj covery - napríklad „Breaking The Law“ od JUDAS PRIEST - sa môžeme presvedčiť 17.9.2022 na Angelus Revival!

Viac informácií možno nájsť aj na Facebooku.

 

 

S Angelus Revival súvisí aj ďalšie benefičné podujatie Cestovateľské kino - Nepoznaný Irak, ktoré sa uskutoční 21.9. 2022 v Klube 77 v Banskej Bystrici. Aj výťažok z tohto podujatia bude určený pre OZ Onkológia BB.

Neúnavný milovník nepokojných krajín Peter Gregor - ktorý je tiež mimochodom fanúšikom metalu a najmä kapely ORKRIST - vám porozpráva o niekoľkých návštevách Irackej republiky za posledných 10 rokov.

Viac informácií o cestovateľkom kino možno nájsť tu.

 

Vstupenky na podujatia bude možné zakúpiť len priamo na mieste v deň konania

koncertu/cestovateľského kina, každopádne prispieť do zbierky môže ktokoľvek zaslaním

ľubovoľnej sumy na účet OZ Onkológia Banská Bystrica:

Číslo účtu: IBAN: SK54 0200 0000 0036 5764 6651

Informácia pre príjemcu: Angelus Fest

 

Foto:

Broken Rain – Marius Sachtikus

Ostatné – archiv kapiel