• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Poznáme program benefičného koncertu Angelus Pet Rescue

V piatok 9.12.2022 sa v bansko-bystrickom Klube 77 uskutoční ďalšie, v tomto roku už 5. podujatie organizované pod hlavičkou Angelus. Opäť sa bude jednať o benefičnú akciu, tentokrát zameranú na pomoc opusteným zvieratám. Názov Angelus Pet Rescue plne vystihuje myšlienku tohto klubového koncertu, nakoľko celé vyzbierané vstupné organizátori venujú útulkom Bystrická mačačáreň v Banskej Bystrici a Tuláčik v Brezne. Prevádzkovatelia útulkov neustále bojujú s nutnosťou zabezpečiť krytie ich nákladov a práve v tomto boji im každý návštevník Angelus Pet Rescue pomôže zaplatením vstupného.


Hudobne si na Angelus Pet rescue prídu na svoje hlavne milovníci extrémnejších metalových žánrov. Účasť prisľúbili I AM THE VERDICT, hrajúci metal core a tiež death metaloví PLASTERY. Obe kapely sú prepojené cez osobu gitaristu Igora Kočiša, ktorý má pozitívny vzťah k benefičným podujatiam. Ako člen legendy slovenskej metalovej scény martinských LUNATIC GODS sa pravidelne zúčastňuje koncertu pre Horára, bývalého vokalistu skupiny, ktorý v mladom veku podľahol zákernej rakovine. Jeho odkaz smerom k organizátorom charitatívnych akcii je jednoznačný: „Určite pokračujte v dobrej veci“.

 


V ATTACK OF RAGE za bicími kraľuje výrazná osobnosť slovenskej undergroundovej scény Ľuboš „Hoyas“ Dúcky, ktorý je rovnako známy náklonnosťou k dobročinnosti, keďže každoročne organizuje charitatívny Celestial Help Fest. Hoyas pozýva fanúšikov na Angelus Pet Rescue týmito slovami: "Celú existenciu ATTACK OF RAGE sa snažíme byť zárukou kvalitného grind core náklepu. Nikdy sme nepodliehali trendom a vždy sme hrali úprimný grind core. No a presne na toto sa môžu všetci na našich koncertoch a nahrávkach tešiť aj naďalej.“


Ťahákom Angelus Pet Rescue budú bezpochyby aj víťazi ceny Radio_Head awards za rok 2021 v kategórii Hard and Heavy, progresívni CRANIAL VOID. Ich výkon na septembrovom Montana Metalfeste bol veľmi impresívny, čo potvrdzuje fakt, že skupina je vo výbornej forme a oplatí sa prísť si pozrieť ich koncert tentokrát v intímnejšej klubovej atmosfére. Gitarista skupiny Igor Kučera rovnako vidí zmysel v účasti na benefičnej akcii: „Veľmi sa tešíme už len zo samotnej benefičnej akcie, ale samozrejme aj na chalanov zo všetkých vystupujúcich kapiel. Bude to super večer a ja len dúfam, že sa na ňom uvidíme s čo najviac ľuďmi, či už fanúšikmi metalovej hudby ako aj ľuďmi, ktorým naozaj nie sú zvieratká ukradnuté a vieme im spoločne aspoň trochu pomôcť ku kvalitnejšiemu životu.“

 

Kapely vystúpia v nasledovnom poradí:

19:30 - 20:15 I AM THE VERDICT

20:45 - 21:30 ATTACK OF RAGE

22:10 - 22:55 CRANIAL VOID

23:30 - 00:15 PLASTERY

Zmena programu vyhradená

Vstupné: 8€

 

Veríme, že sa nám spoločne podarí vyzbierať čo najviac peňazí pre zvieracie útulky - okrem celého vyzbieraného vstupného im venujeme aj zisk z predaja nášho merchu (tričká a šiltovky Angelus Fest) a vratných pohárov.

 

Tlačová správa

Fotografie: Rodo Petrus a archív kapiel