• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Do Banskej Bystrice prinesieme české metalové legendy a do Zvolena zaujímavú päticu kapiel

V roku 2022 sa nám podarilo na 5 benefičných podujatiach pod hlavičkou „Angelus“ vyzbierať spolu 6373€ na dobročinné účely (pre OZ Svetielko nádeje, OZ Onkológia BB a zvieracie útulky). Veríme, že aspoň toľko sa nám podarí ja v roku 2023 – aktuálne prinášame novinky k 2 pripravovaným koncertom.

Zostava tretieho ročníka beenfičného Angelus Festu (3.6.2023, amfiteáter Banská Bystrica) sa rozrástla o dve viac než zaujímavé kapely spoza rieky Moravy – HYPNOS (death metal) a SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY (folk metal).

Death-metalovú legendu minimálne európskeho formátu HYPNOS založili v roku 1999 bývalí členovia kapely KRABATHOR – Bruno a Pegas. Počas momentálne prebiehajúceho turné sa po boku slovenských DOOMAS predstavila aj vo viacerých slovenských mestách a pred pár dňami oznámila, že 29. apríla im vyjde 5-skladbové EP „Deathbirth“ - skladby z neho, spolu s „peckami“ z predchádzajúcich albumov, nepochybne zaznejú aj počas koncertu v banskobystrickom amfiteátri.

Výnimočná 7-členná kapela SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY vznikla v roku 1995 a má na svojom konte 6 albumov a 1 EP, pričom zatiaľ posledný album „Smutnice“ vyšiel v roku 2018. Pôvodne doom-metalová kapela kombinuje vo svojej tvorbe prvky folku, rocku a metalu a jej vystúpenia si vychutnajú aj fanúšikovia, ktorí neholdujú extrémnemu metalu. To, že kapele je dobročinnosť blízka, potvrdzuje aj jej nedávna aktivita – výťažok 15.500 CZK z predaja tričiek s motívom „Ptakoprav“ venovala organizácii HAIMA Ostrava, ktorá pomáha vážne chorým deťom uľahčiť pobyt v nemocnici a urýchliť návrat do bežného života.

Na júnovom Angelus Feste vystúpi aj slovenská metalová špička na čele s LUNATIC GODS, MIDNIGHT SCREAM, SAMSARA či BESNA, v programe sa objavia aj 2 výborné punkové kapely, ku skupine NEKULTÚRA čoskoro pribudne ďalšia. Celý výťažok z 3. ročníka (100% vyzbieraného vstupného) bude venovaný OZ Onkológia BB na rozvoj ambulantnej časti (nákup kresiel, televízorov do čakárne či infúznych púmp).

Viac informácií nájdete aj na: https://www.facebook.com/angelusfestbb

FB event: https://www.facebook.com/events/3418701978365317

 

Benefičný metalový koncert pod hlavičkou „Angelus“ sa prvý-krát uskutoční vo Zvolene, fanúšikovia kvalitného metalu sa môžu tešiť na vystúpenie 5 kapiel, ktoré vystúpia 15.4.2023 vo Wake up klube.

„Veľmi nás teší, že si môžeme zahrať na tejto parádnej akcii a zároveň pomôcť 4-nohým kamarátom z Bláznivého zverinca. Veríme, že metalisti a hardcoráci si prídu na svoje. Náš set bude obohatený o skladby z nášho čerstvého albumu „Demonic-eyed 4“, plus šľahneme aj zopár „D-E klasík“. A ako sa stalo dobrým zvykom na našich koncertoch, tak ani na ANGELUS SPRING METAL STORM nebude chýbať náš spolusúputník Dominus Dadcarius a jeho prenáramne lyrický vokálik, udržujúci všetkých susedov v pohotovosti 😊. No čo vám povieme, bude to ŽVANEC PLNÝ LUMPENSONGOV, NEKOREKTNOSTÍ A NEUROTICKÉHO KRÁKORANIA!!!“, dodáva Luboshio z kapely DEMONIC-EYED, ktorý je spoluorganizátorom koncertu.

 „Thrashovú trojicu“ dopĺňajú kapely PERFORMED (Prievidza) a TECHNOLOGY OF DEATH zo Žiaru nad Hronom, žánrovým spestrením budú vystúpenia levických ACHSAR (folk metal) a OLD TOMB (stoner/doom metal) zo Šale.

 

 

Celý výťažok z koncertu bude venovaný pre OZ Bláznivý zverinec – o jeho činnosti povedala viac predsedkyňa OZ pani Ing. Viktória Pupáková: „Naše OZ funguje od marca 2017, nemáme vlastné priestory ako klasický útulok, fungujeme na báze dočasných opatier, čiže keď si niekto ochotný vezme zviera k sebe domov, pokiaľ nenájde domov. Takých ľudí je však málo, takže fungujeme v núdzovom režime. Primárne sa venujeme záchrane psov. Psy máme buď vyhodené na ulicu, z rodín, kde sú už nechcené, z družstiev z reťazí alebo z osád, ktoré nás pravidelne zásobujú. Väčšinou sú to zvieratá choré, ktoré treba najskôr liečiť, aby mohli ísť do adopcie. Vyzbierané peniaze budú použité na veterinárne výdavky, tento rok sme už minuli vyše 1700 eur len na ošetrenie psov.“

  1. apríla 2023 bude mať teda každý metalový fanúšik zo Zvolena a okolia možnosť spojiť príjemné s užitočným – parádne sa zabaviť a prispieť na dobrú vec!

FB event: https://www.facebook.com/events/775083703980967

 

Tlačová správa

Foto: archív kapiel