• Angelus fest : 03/06/2023

Partneri       Kapely       Novinky

Zostava benefičného Angelus Festu je už takmer kompletná, pribudli GLOOM a SITŇAN

Pred mesiacom sme oznámili dve skvelé kapely spoza rieky Moravy – HYPNOS (death metal) a SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY (folk metal), aktuálne do žánrovo pestrej zostavy pribudli ďalšie 2 zaujímavé mená - GLOOM (gothic rock/metal, Prešov) a SITŇAN (punk-rock, Žiar nad Hronom).

Vystúpenie kapely GLOOM bude prierezom ich troch albumov Nostalgia, Catharsis a Awaken. Kapela vystúpi s novým gitaristom Tomašom Petríkom a hosťujúcou vokalistkou Marcelou Jurčenkovou (STOPA, DARK MOOD). Keďže GLOOM sa objavia v Banskej Bystrici po dlhom čase, nesmierne sa tešia, že budú môcť predstaviť svoju show.

Kapela SITŇAN s potešením prijala možnosť vystúpiť na dobročinnom festivale Angelus fest a ako hovorí "V každej ťažkej dobe je treba vykonávať dobré skutky". Skupina, ktorá pochádza z mesta hliníka, čiže zo Žiaru nad Hronom, pôsobí na scéne 31 rokov a zo toto obdobie prebrázdila krížom-krážom Slovensko, ale aj susedné Česko, povymetala veľké aj malé festivaly, krčmy, kluby, kulturáky. Kapela sa hlási k filozofii tzv. alkopunku, vydala 4 radové albumy, niekoľko singlov a videoklipov. Momentálne sa pripravuje na koncertnú sezónu 2023 a nahratie videoklipu na posledný singel „Život sa začína“, ktorý sa nahral v rámci 30. výročia kapely. Na festivale Angelus fest sa môžu fanúšikovia  tešiť na prierez pesničiek, ktoré vznikli za tridsaťročné obdobie pôsobenia skupiny. Spolu s kapelou NEKULTÚRA nepochybne potešia fanúšikov kvalitného punku, ktorí prídu kapely podporiť 3.6.2023 do Banskej Bystrice! 

Pripomíname, že v júni na amfíku vystúpi slovenská metalová špička na čele s LUNATIC GODS, MIDNIGHT SCREAM, SAMSARA či BESNA a celý výťažok z 3. ročníka (100% vyzbieraného vstupného) bude venovaný OZ Onkológia BB na rozvoj ambulantnej časti (nákup kresiel, televízorov do čakárne či infúznych púmp).

 

Viac informácií o podujatí nájdete aj na našich sociálnych sieťach:

https://www.facebook.com/angelusfestbb

https://www.facebook.com/events/3418701978365317

 

Tlačová správa

Foto: archív kapely a Roman Šuška Photography